Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek

Szanowni Państwo.

Stowarzyszenie  Ochotnicza Grupa Ratownicza posiada wiedzę, doświadczenie i sprzęt, niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa swojego jak i otoczenia.
Nasz profesjonalny zespół jest w stanie zabezpieczyć imprezy masowe, koncerty, procesje, festyny, zgromadzenia- tworząc zarówno punkt medyczny jak i patrole piesze. Dzięki posiadanej karetce jesteśmy w stanie przetransportować chorego do szpitala.
Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą z nami prosimy o kontakt.
Koszt każdego zabezpieczenia jest indywidualnie ustalany, w zależności od charakteru imprezy. Dodatkowym atutem naszej Grupy jest szeroki zakres szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla różnych grup wiekowych.
Jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenia w przedszkolach, szkołach firmach i instytucjach. Przykładowe programy szkolenia podaliśmy poniżej.

Jeżeli nie odnalazłeś nic dla siebie- skontaktuj się z nami. Stworzymy szkolenie dostosowane do Twoich potrzeb. Stawiamy na ćwiczenia, a nie na nudne wykłady- dlatego możesz liczyć, że masa ćwiczeń praktycznych sprawi, że będziesz chciał do nas wrócić.
Koszt szkolenia jest indywidualnie ustalany, w zależności od liczebności grupy, a także rodzaju szkolenia. Organizujemy także pokazy ratownicze.

                                          Przykładowe programy szkoleń:

1) „Ratuję od małego” - Oferta skierowana dla dzieci w wieku przedszkolnym. W czasie spotkania z dziećmi rozmawiamy o bezpieczeństwie i prawidłowym zachowaniu w razie zagrożenia czy tez wypadku. Instruktorzy w formie pogadanki, licznych zabaw i konkursów uświadamiają najmłodszym potrzebę znajomości pierwszej pomocy. Nauczymy dzieci jak: - postępować w przypadku, kiedy mama straci przytomność - poprawnie wezwać pogotowie ratunkowe, straż pożarną czy policję - zachować się na miejscu wypadku - bezpiecznie oczekiwać na pomoc - ułożyć poszkodowanego w pozycję bezpieczną - jak zabezpieczyć ranę, usztywnić złamanie - zachować się nad wodą, kiedy ktoś zacznie tonąć lub wpadnie pod lód Dla uatrakcyjnienia spotkania dzieci mają okazję zapoznać się z prawdziwym sprzętem ratowniczym, a także w formie zabawy mogą poćwiczyć bandażowanie, czy też opatrywanie złamań . Na koniec spotkania każde dziecko otrzymuje imienny mini dyplom odbycia kursu. Na zakończenie dzieci otrzymują mini brelok, który zawiera rękawiczki i maseczkę do sztucznego oddychania (opcjonalnie).
Czas trwania kursu : 1-3 godzin.
Liczba dzieci w grupie: 15 osób 

2) ,, Mały bohater”- oferta skierowana dla uczniów szkół podstawowych Zajęcia są zróżnicowane- w zależności od wieku dzieci. Instruktorzy porozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie własnym i osób poszkodowanych na miejscu wypadku, poinstruują jak wezwać służby ratunkowe. Zajęcia praktyczne dotyczyć będą postępowania z osobą nieprzytomną. Na fantomach dzieci nauczą się jak wykonywać resuscytację krążeniowo- oddechową. W zależności o liczebności grupy, ćwiczenia zostaną wzbogacone o treści związane z zaopatrywaniem ran i krwotoków. Nasi instruktorzy są w stanie na bieżąco dodać niektóre treści z pierwszej pomocy, w zależności od zainteresowania danym tematem wśród dzieci- dzięki czemu zajęcia są wyjątkowe i na pewno nikt nie będzie się na nich nudził. Dla uatrakcyjnienia spotkania dzieci mają okazję zapoznać się z prawdziwym sprzętem ratowniczym. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymuje imienny mini dyplom odbycia kursu. Na zakończenie dzieci otrzymują mini brelok, który zawiera rękawiczki i maseczkę do sztucznego oddychania (opcjonalnie).
Czas trwania kursu: 1-3 godzin
Liczba dzieci w grupie: 15 osób

3) „ Ocal życie”- oferta skierowana dla młodzieży i dorosłych, oraz dla osób indywidualnych Oferujemy dwa rodzaje szkolenia- wersja podstawowa (8h), wersja rozszerzona (16 h).

--Szkolenie podstawowe, jednodniowe (8h). Obejmuje zagadnienia takie jak: - aspekty prawne i moralne udzielania pomocy - łańcuch przeżycia -bezpieczeństwo własne - sprawdzenie przytomności - udrażnianie dróg oddechowych, sprawdzenie oddechu -wezwanie pogotowia ratunkowego - resuscytacja krążeniowo-oddechową osoby dorosłej -pozycja bezpieczna - opatrywanie ran, krwotoków, unieruchomienia złamań i urazów narządu ruchu - postępowanie na miejscu wypadek ukomunikacyjnego -oparzenia - wyposażenie apteczki podręcznej Zajęcia składają się z pokazów i wykładów. Po części teoretycznej przechodzimy do kilkugodzinnych ćwiczeń praktycznych m.in. z resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym, po którym uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.
Liczba osób w grupie: 15 

--Szkolenie rozszerzone, dwudniowe (16h). Obejmuje zagadnienia takie jak: - aspekty prawne i moralne udzielania pomocy - łańcuch przeżycia -bezpieczeństwo własne - sprawdzenie przytomności - udrażnianie dróg oddechowych, sprawdzenie oddechu -wezwanie pomocy - resuscytacja krążeniowo-oddechową osoby dorosłej i dziecka - pozycja bezpieczna - automatyczna defibrylacja zewnętrzna - opatrywanie ran, krwotoków, unieruchomienia złamań i urazów narządu ruchu - ciało obce w drogach oddechowych - oparzenia (chemiczne, termiczne, elektryczne) - napad drgawek, zawał mięśnia sercowego, zasłabnięcia i omdlenia, ukąszenia i użądlenia, duszność/astma, cukrzyca - wypadek komunikacyjny -stany zagrożenia życia u dzieci -hipotermia, odmrożenia Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym, po którym uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.
Liczba osób w grupie: 15

4) „ Mama i tata ratownik”- program skierowany dla rodziców Kurs przygotowany specjalnie z myślą o rodzicach, opiekunach, nauczycielach, którzy chcą zapobiegać wypadkom swoich dzieci, a w razie zdarzenia- udzielić pomocy. Zajęcia będą odbywały się małych grupach, w dogodnych porach- tak abyś mógł bez problemu pozostawić swoją pociechę pod opieką rodziny i przyjść na kurs. Oprócz zajęć z resuscytacji niemowlęcia i dziecka, poruszymy zagadnienia związane z zakrztuszeniem, urazami, drgawkami, czy też porażenia prądem. Nauczymy Cię prawidłowego postępowania ratowniczego z dzieckiem po epizodzie tonięcia. Szkolenie składa się z treści z kursu ,,podstawowego”- wzbogacony jest w elementy pediatryczne. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym, po którym uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.
Liczba osób w grupie: 15 

5) „ Bezpieczna firma”- program skierowany do pracowników firm i instytucji Oferujemy szkolenia dla firm i instytucji. W zależności od charakteru Państwa pracy zorganizujemy kilkugodzinne szkolenie, zawierające treści ze szkolenia ,,podstawowego”, wzbogacone o elementy przygotowane specjalnie dla Państwa firmy.
 
                         
Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek  zostało nominowane na laureata                            Mocarza Gospodarczego Powiatu Szczecineckiego Roku 2015 

Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek otrzymało wyróżnienie w konkursie WOLONTARIUSZ ROKU 2015 w Szczecinku 

Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek, otrzymało statuetkę LIDERA XXI WIEKU

PARTNER MEDIALNY


    
     Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego z dn. 5 kwietnia 2016 r.

     Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek

     jest wpisane do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego

TADMED Szczecinek 2016