Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek

W związku z dynamicznym rozwojem Grupy, oraz zobowiązaniami wynikającymi z wpisania Grupy do Jednostki Współpracującej z Systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego z dniem 26-06-2016 r.  występujemy z Wojewódzkiego Zespołu Poszukiwawczego. Jednocześnie informujemy, że nasza Grupa nadal prowadzi Sekcję Ratowniczo-Poszukiwawczą, która w razie konieczności będzie dysponowana do poszukiwań osób zaginionych na terenie otwartym głównie w Powiecie Szczecineckim, a w razie potrzeby na dalszych obszarach. Dziękujemy koleżankom i kolegom z WZP za wspólny czas, nasze drogi nie rozchodzą się na zawsze, dalej pozostaniemy w łączności, aby w razie konieczności jednoczyć siły w poszukiwaniach


Ratownicy Ratownictwa Life w Szczecinku 

Dnia 20 września 2017r. Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed Szczecinek wraz z przedstawicielem krakowskiej firmy "Ratownictwo Life" zorganizowała w Szczecinku pokaz sprzętu wraz z przypomnieniem zasad udzielania pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora AED Philips FRx.
Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed ma na swoim koncie wiele zorganizowanych pokazów i przeprowadzonych szkoleń. Tym razem postawiła na rozpowszechnianie wiedzy oraz ćwiczenia ratujące życie przy zastosowaniu defibrylatora zewnętrznego AED. Firma Ratownictwo Life została założona w 2016r przez  mgr Aleksandrę Kołodziejczyk i zajmuje organizacją i tworzeniem szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy, szkoleń specjalistycznych dla ratownictwa, szkoeleń BHP i PPOŻ. Prowadzi także sprzedaż  sprzętu ratowniczego, medycznego, szkoleniowego w tym miedzy innymi  automatycznych defibrylatorów zewnętrznych AED. 
We wrześniowym spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych ze Straży Miejskiej w Szczecinku, z Państwowej Straży Pożarnej ze Szczecinka, z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gwdy Wielkiej, z Ochotniczej Straży Pożarnej z Parsęcka, z Ochotniczej Straży Pożarnej z Łubowa, a także uczniowie Zespołu Szkół im. Oskara Langego z Białego Boru. Każdy z uczestników miał możliwość przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, w tym głównie przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy użyciu urządzenia.

26.09.2017 Monika Rogala 


II Szczecinecki Maraton MTB Szczecinek 2017 

 

W dniu dzisiejszym 10.09.br., Ratownicy Grupy TADMED zabezpieczali II Szczecinecki Maraton MTB.
Zawodnicy starowali na dwóch trasach: mini 37 km, mega 57 km. 
Podczas zabezpieczenia Ratownicy podjęli 4 interwencje. 
W przypadku jednej interwencji Ratownicy udzielili pomocy zawodniczce na trasie, a następnie osobę poszkodowaną przetransportowali do Szpitala w Szczecinku.
WIELKIE BRAWA i szacunek dla zawodnika, który przewał swój maraton i z poszkodowaną pozostawał na trasie do czasu dojazdu naszej karetki.


GMINNE DOŻYNKI MARCELIN 2017

 

W dniu dzisiejszym 09.09.br, na zaproszenie Urzędu Gminy Szczecinek, Ratownicy Grupy TADMED czuwają nad bezpieczeństwem Gminnych Dożynek w Marcelinie.


BIEG CENTAURA BIAŁY BÓR 2017

 

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Biały Bór oraz Dyrektora Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji zabezpieczaliśmy Bieg Centaura, który odbył się dzisiaj w Białym Borze. W trakcie tego wydarzenia nasi ratownicy wraz z Policjantem z Białego Boru udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który zasłabł . Gratulujemy postawy i dziękujemy za pomoc 


Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla firmy ELJOT

W dniu wczorajszym 31.08.br, Ratownicy Grupy TADMED przeprowadzili szkolenie z podstawowej pierwszej pomocy dla pracowników Przedsiębiorstwa Usług Inżynieryjno Budowlanych ELJOT
Dziękujemy za zaufanie. 
fot.poglądowe


II Rodzinny Piknik SKS Lotyń 2017

II Piknik Rodzinny z SKS-em już za nami! Wczoraj tj. 26.08.2017 nasi ratownicy  dbali o bezpieczeństwo uczestników tego wydarzenia 
Ratownicy pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy, mierzyli ciśnienie oraz oprowadzali zainteresowanych po karetce 


Kolejny rok współpracy z MGLKS BŁONIE BARWICE 

Na zaproszenie Prezesa MGLKS Błonie Barwice Grzegorza Tomaszewicz gościliśmy dzisiaj w Barwicach. Spotkanie odbyło się w Pizzerii Marco, podczas którego oficjalnie podziękowano naszym ratownikom za zabezpieczanie meczów Klubu w sezonie 2016/2017. Każdy z naszych ratowników otrzymał pamiątkowe medale 
Z radością informujemy, iż Tadmed Szczecinek będzie dalej dbał o bezpieczeństwo podczas meczów Błoni
Dziękujemy za wieloletnią współpracę i zaufanie, jakim Klub nas obdarza 


Kurs pierwszej pomocy dla mieszkańcow Gwdy Małej 

Mieszkańcy sołectwa Gwda Mała wiedzą już jak pomagać innym. W niu dzisiejszym 23.08.br., Ratownicy Grupy TADMED rzeprowadzili kurs podstawowej pierwszej pomocy 


Kurs pierwszej pomocy dla mieszkańców Brzeźna

Kurs podstawowej pierwszej pomocy z udziałem mieszkańców sołectwa Brzeźno w ramach projektu: "Bezpieczna Gmina Szczecinek" 


Charytatywny Maratonu Dance Fitness

W sobotę, 19 sierpnia br., Ratownicy Grupy TADMED dbali o bezpieczeństwo Wielkiego Charytatywnego Maratonu Dance Fitness.
Podczas całego wydarzenia odbywała się zbiórka na leczenie i terapię dla 6-cio letniego Mateusza i prawie 3 letniego Jasia


Szczęśliwy finał poszukiwań w m.Biały Dwór

W dniu dzisiejszym tj. 20.08.br, o godzinie 7:37 Ratownicy Grupy TADMED zostali zadysponowani przez Komendę Powiatową Policji w Szczecinku, do poszukiwań zaginionej 81 letniej kobiety z m.Biały Dwór, koło Białego Boru. 

Do działań wyjechały dwa zespoły Ratowników, kolejne zespoły zostały w dyspozycji na podmianę sił i środków. 
O godzinie 12:48 przyjęto zgłoszenie o odnalezieniu zaginionej i zakończeniu akcji.

Serdecznie dziękujemy służbom za współpracę podczas akcji.


Bezpieczna Gmina kurs w Dzikach 

W dniu dzisiejszym tj. 17.08.br., Ratownicy Grupy TADMED przeprowadzili szkolenie z zakresu podstwowej pierwszej pomocy dla mieszkańców Sołectwa Dziki

Co roku znika 20 tys. osób.

Szczecinecki TADMED razem z Fundacją ITAKA szukają zaginionych. 

Zapraszamy do artykułu i wywiadu z Pania Prezes Fundacji ITAKA, Alicją TOMASZEWICZ


Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla kadry pedagogicznej Żłobka AGUGU w Koszalinie 

W dniu 4.08.br Ratownicy Grupy TADMED prowadzili zajęcia z zakresu podstawowej pierwszej pomocy dla kadry Żłobka AGUGU w Koszalinie 

 III Szczecinecki Weekend Biegowy 

W dniu dzisiejszym 6.08.br., Ratownicy Grupy TADMED, po raz trzeci dbali o bezpieczeństwo uczestników maratonu biegowego.Turniej Piłkarski "Młodego Powstańca" w Bornem Sulinowie

W dniu dzisiejszym tj. 05.08.br., Ratownicy Grupy TADMED, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Turnieju Piłki Nożnej o Puchar "Małego Powstańca" 


DNI BARWIC 2017 

W dniu wczorajszym tj. 29.07.br., Ratownicy Grupy TADMED czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Dni Barwic, gdzie między innymi zagrał Long&Junior. 


Z kursem pirwszej pomocy u Superbohatrów 

W dniu dzisiejszym tj. 27.07.br, Ratownicy Grupy TADMED przeprowadzili zajęcia z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy dla Superbohaterów Old School of English 


Art Piknik 2017 Szczecinek 

W dniach 21-22.07.br.,Ratownicy Grupy TADMED dbali o bezpieczeństwo uczestnków Art Pikniku na terenie Centrum Konferencyjnego Zamek w Szczecinku, podczas którego gwiazdą wieczoru był  Ray Wilson.


Pokaz pierwszej pomocy w Mieszałkach 

W dniu dzisiejszym 22.07.br. zespół 1 Ratowników Grupy TADMED w ramach programu Rewitalizacji Społecznej z pierwszą pomocą gości w m. Mieszałki


Piknik Rodzinny w Łubowie

W dniu dzisiejszym 22.07.br. zespół 2 Ratowników Grupy TADMED gości na pikniku w m. Łubowo.


Turniej Sołectw Wierzchowo 2017

W dniu dzisiejszym tj. 22.07.br zespół 3 Ratowników Grupy TADMED już gotowy do zabezpieczania Turnieju Sołectw Gminy Szczecinek. 
Uczestnikom życzymy miłej i bezpieczniej zabawy i rywalizacji.

I Powiatowe Ćwiczenia Służb Ratowniczych 

Rozpoczynamy przygotwoania do organizacji ćwiczeń mających na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym powiecie. 

Ćwiczenia mają na celu przygotwoanie służb i ratowników do współdziałań podczas akcji ratowniczych.

21.02.2017


Feriada i pierwsza pomoc w Barwicach 
W dniu dzisiejszym na zaproszenie Ośrodka Kultury i Turystyki w Barwicach Ratownicy Grupy TADMED Szczecinek mieli przyjemność poprowadzić zajęcia z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci. 
Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze z licznymi pytaniami i pomysłami dzieci. 
Bardzo nam miło, że w zajęcia z wielkim zaangażowaniem także włączyły się Panie opiekunki, które razem z dziećmi ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy.
Na początku każdy z uczestników ratował swojego pluszowego przyjaciela, następnie każdy mógł spróbować swoich sił z ćwiczeniami na fantomach z użyciem AED. 
Na koniec odbyły się długo wyczekiwane przez dzieci zajęcia z transportowania osoby poszkodowanej z użyciem deski ortopedycznej, noszy pachtowych oraz foli NRC w których dzieci bardzo chętnie grały rolę samego poszkodowanego jak i grupy ratowników. 

17.02.2017

Dziś  szkoliliśmy troszkę w innym wydaniu, czyli nasz ratowniczka podczas służby uczy pierwszej pomocy. 
Bezpieczeństwo i pierwsza pomoc są najważniejsze wiec nasza Ratowniczka Ewa Tośko razem z Panią Pauliną Peciak-Nazarewską  podczas szkolenia dla dzieci przebywających na feridzie wprowadziła aspekt Pierwszej Pomocy. 
Gratulujemy udanego szkolenia.

13.02.2017


Szkołenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania Podstawowej Pierwszej Pomocy oraz zajęcia przypominające udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla strażaków oraz druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z jednostek OSP Grzmiąca, OSP Wierzchowo, OSP Storkowo.
 Każdy z uczestników szkolenia miał możliwość przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowlaka, dziecka, osoby dorosłej z użyciem AED. 
Podczas spotkania strażacy oraz druhowie dla przypomnienia ćwiczyli także badanie urazowe oraz wykorzystanie deski ortopedycznej, noszy podbierakowych, kamizelki KED, noszy płachtowych, torby PSP R1, tamowanie krwotoków, unieruchomienie złamań. 
Serdecznie dziękujemy za zaufanie oraz zaproszenie. 
Cieszymy się że mieliśmy przyjemność podzielenia się naszą wiedzą, ale także wymianą uwag i doświadczeń. 
Zazwyczaj to strażacy są pierwsi na miejscu zdarzenia i w ich rękach spoczywa życie drugiej osoby. 
Życzymy Wam, aby nabyta wiedza nigdy nie musiał być wykorzystana w praktyce, a każdy Wasz powrót z akcji był zawsze z uśmiechem i świadomością że wykonaliście kawał dobrej roboty. 
Do zobaczenia wkrótce na ćwiczeniach i manewrach. 
W szkoleniu udział wzięło 45 członków Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

12.02.2017


OGÓLNOPOLSKIE LICZENIE BEZDOMNYCH 

W dniu 8 na 9 lutego 2017 odbyło się Ogólnopolskie liczenie bezdomnych organizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 
W tym roku także nasi Ratownicy z patrolami Straży Miejskiej oraz Straży Ochrony Kolei, docierali do miejsc w których są i mogą się zładować osoby bezdomne. 
Nasi Ratownicy interweniowali kilka razy zaopatrując drobne rany oraz przestrzegali przed wychłodzeniem organizmu.
Akcja została przeprowadzona we wszystkich województwach. Poprzednie liczenie miało miejsce w nocy z 21 na 22 stycznia 2015 r. Doliczono się wówczas 36,1 tys. Bezdomnych, w tym ok. 25,6 tys. przebywało w placówkach instytucjonalnych, a ok. 10,5 tys. – poza nimi. 
 Post zawiera zdjęcie poglądowe. 
 Szanując godność osobistą każdego człowieka, nie robiliśmy zdjęć.

 

9.02.2017


W dniu dzisiejszym tj. 06.02.2017 o godz. 16:05 na ulicy Kopernika, nasza karetka po raz drugi udzieliła pomocy mężczyźnie, który poślizgnął się na ulicy. Mężczyzna uskarżał się na ból głowy oraz nudności. Osobę poszkodowaną przetransportowano do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. 
Bardzo się cieszymy że jesteśmy i możemy służyć naszą pomocą. 
Jesteśmy dla Was

6.02.2017


W dniu 4 luty 2017, obyło się walne zebranie w Ochotniczej Straży Pożarnej Stary Chwalim. 
Podczas zebrania odbyło się także ślubowanie nowych strażaków w tym min. naszego Ratownika Marcina Kolczyńskiego, który stał się pełnoprawnym członkiem OSP. 
 Życzymy jak najmniej syren i jak najwięcej powrotów z uśmiechem na twarzy i z satysfakcją z dobrze wykonanej roboty. 
JESTEŚMY DUMNI mając takich ludzi w naszych szeregach.

4.02.2017

W dniach 4-5 luty 2017 r. Ratownicy Grupy TADMED, zabezpieczali I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej na rzecz Julii Pruchniewskiej. 
Udział w wydarzeniu wzięło wiele drużyn a w nich min. Oldboje Legii Warszawa  oraz Lecha Poznań, gdzie można było zobaczyć jak grają: J. Podbrożny, J. Kacprzak, G. Lewandowski, J. Araszkiewicz, M. Rzepka, W. Kryger, N. Tyrajski, S. Najtkowski, W. Przysiuda, G. Haniewicz, T. Najewski.
 Podczas turnieju odbywały się licytacje piłek oraz koszulek z autografami,a także losowanie nagród. 
Dziękujemy za zaproszenie.

4.02.2017


ZIMOWY BIEG CROSS BOCIANA 

W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED zabezpieczali Zimowy Cross Bociana w Czarnoborze.
Team Biegowy Szczecinek dziękujemy za zaufanie. 
Mimo trudnych warunków pogodowych obyło się bez poważnych interwencji.
Gratulujemy wszystkim startującym ukończenia biegu.

 

4.02.2017 


 
W dniu dzisiejszym na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubowie , uczestniczymy w zebraniu sprawozdawczym za rok 2016.
Dziękujemy za zaproszenie

28.01.2017

W dniu dzisiejszym tj. 28.01.2017 na zaproszenie Pani Jolanty Szadkowskiej oraz 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku, Ratownicy Grupy TADMED mieli przyjemność poprowadzić zajęcia z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy da małych Zuchów. 
Po zakończonym spotkaniu każdy z małych uczestników otrzymał kolejną sprawność do swojej kolekcji. 
Dziękujemy za zaproszenie oraz zaufanie.

28.01.2017

 
Miło jest nam poinformować że od stycznia 2017, pięcioro Ratowników Grupy TADMED dołączyło do Międzynarodowego Stowarzyszenia Służb Ratowniczych IPAMEDIC.

25.01.2017


W dniu dzisiejszym ambulans Grupy został zatrzymany przez przechodniów z prośbą o udzielenie pomocy 71 letniemu mężczyźnie, który nieszczęśliwie upadł.
Mężczyzna z urazem biodra, po zaopatrzeniu, został przetransportowany do szpitala w Szczecinku. Dziękujemy za zaufanie.

Dyżurującym Pracownikom Oddziału Ratunkowego dziękujemy za szybkie i profesjonalne przyjęcie chorego.

24.01.2017


20 stycznia 2017 r. (tj. piątek) w Dworze Pomorskim w Luboradzy odbyło się Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców podczas, którego spotkali się przedstawiciele największych podmiotów gospodarczych w gminie Barwice.Dzięki zaproszeniu Burmistrza Barwic oraz Prezesa MGLKS Błonie Barwice mogliśmy również uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Podczas ww. spotkania uhonorowano również sponsorów oraz osoby wspierające Klub Błonie Barwice. Cieszymy się, że Stowarzyszenie OGR TADMED Szczecinek znalazło się również wśród wyróżnionych osób za wieloletnią współpracę i wsparcie dla Klubu. Podziękowania z ramienia Prezesa Błonii Barwice, p. Grzegorza Tomaszewicza, odebrała w imieniu Zarządu oraz wszystkich członków Grupy - Kinga Bronakowska - Sekretarz OGR TADMED.

Przypomnijmy: Nasi ratownicy zabezpieczają wszystkie mecze MGLKS Błonie Barwice od 2014 r. do dnia dzisiejszego. 
My również dziękujemy za współpracę oraz życzymy Zarządowi oraz wszystkim zawodnikom MGLKS Błonie Barwice samych sukcesów sportowych!

23.01.2017


 
My także oddaliśmy światełko do nieba dla WOŚP

15.01.2017

PODSUMOWANIE ROKU 2016

- Braliśmy udział w 257 protokołowanych wydarzeniach (szkolenia, pokazy zabezpieczenia) 
- 1405 tyle osób w 2016 r. przeszkoliliśmy z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy ( dzieci, młodzież, dorośli)
- Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego zostaliśmy wpisani do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego
- Oficjalnie rozpoczęliśmy współpracę z Komendą Powiatową Policji w Szczecinku, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, Komendą Straży Miejskiej w Szczecinku, Ochotnicza Strażą Pożarna w Parsęcku oraz OSP Łubowo gm.Borne Sulinowo
- Byliśmy uczestnikiem VI Eksperckiej Konferencji Fundacji ITAKA dla Grup Poszukiwawczych w Warszawie 
- Jednym z NAJWAŻNIEJSZYCH dla nas wydarzeń było podpisanie oficjalnego porozumienia o współpracy z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Osób zaginionych , dotyczący działań poszukiwawczych 
- Dzięki naszemu programowi „Uśmiech przez 366 dni” , razem z Wami pomogliśmy 10-cio miesięcznej Wiktorii i jej mamie,
- Trzykrotnie byliśmy dysponowani przez KPP Szczecinek i braliśmy udział w poszukiwaniach osoby zaginionej w Powiecie Szczecineckim
- Pozyskaliśmy trzy pojazdy typu ambulans Polonez, Citroen, Renault, do działań ratowniczych i reprezentowania Grupy.
- Nasi Ratownicy sześciokrotnie będąc pierwsi na miejscu zdarzenia udzieli pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych
- Uczestniczyliśmy w ćwiczenia służb ratowniczych min. „załamanie się lodu” , „pożar na statku”, „wypadek drogowy 2016”, „Hotel 2016”
- Braliśmy udział w manewrach służb ratowniczych Powiatu Szczecinek w Bornym Sulinowie 
 - Podpisaliśmy umowę o wzajemnej współpracy z Samorządową Agencją Promocji i Kultury w Szczecinku 
- Podpisaliśmy porozumienie z Psychoterapia Szczecinek z wsparciem dla rodzin osób zaginionych Powiatu Szczecinek 
- Otrzymaliśmy wsparcie w postaci dwóch GPS-ów do prowadzenia działań poszukiwawczych

- Zakup GPS do prowadzenia akcji poszukiwaczych zakupiony i podarowany przez firmę KRONOSPAN w Szczecinu 

- Na zaproszenie Grupa Ratownictwa PCK Koszalin, nasi Ratownicy pełnili role sędziów podczas XXIV Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie 
- Mieliśmy możliwość uczestnictwa w ćwiczeniach w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
- O naszej Grupie pisano na stronach służb ratowniczych w Ameryce i we Włoszech
- Byliśmy nominowani podczas XII edycji Gali Mocarza Gospodarczego Powiatu Szczecineckiego jako „Pozagospodarcza Osobowość Roku”
-Byliśmy uczestnikami bicia rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej
- Na zlecenie IGP POMERANIA w Koszalinie, prowadziliśmy zajęcia dla osób pozbawianych wolności w Zakładzie Karnym w Czarnem
- Wielokrotnie włączaliśmy się w różne akcje i inicjatywy społeczne 

3 lata naszych działań to także nieustająca, nieprzerwana od samego początku współpraca z Ośrodek Kultury i Turystyki w Barwicach , MGLKS Błonie Barwice, GromTurowo.
Poznaliśmy też wielu wspaniałych ludzi, którzy wsparli nasze działania i podzielili się swoim doświadczeniem.

Rok 2016 oceniamy bardzo dobrze i rozwojowo dla naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieje że kolejne lata będą tak samo dobre i pozwolą nam rozwijać się dalej. 
Dziękujemy Wam za zaufanie i za to że jesteście.

01.01.2017W dniu 16 grudnia 2016 r. w naszej siedzibie odbyło się spotkanie członków Grupy TADMED z okazji 3 urodzin Grupy, które przypadają na 19-stego grudnia.
Podczas spotkania, krótko zostały podsumowane nasze działania w roku 2016, uroczyste powitanie nowych członków Grupy oraz wyróżniono Ratowników którzy w roku 2016 wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem w rozwój i życie Stowarzyszenia.
Oczywiście, nie mogliśmy zapomnieć o naszych Ratownikach, bo to właśnie oni są motorem napędowym całego Stowarzyszenia. 
W czasie spotkania każdy z uczestników otrzymał drobny upominek oraz podziękowanie. 
Upominki dla Ratowników podarowali także Pan Mateusz Mokrzycki właściciel firmy PASSIO oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku
W tej miłej atmosferze przedświątecznej znalazł się także czas na złożenie sobie nawzajem świątecznych życzeń. 
Ze względu na prace, służby, studia nie wszyscy Ratownicy mogli wziąć udział w spotkaniu. Wam także życzymy wszystkiego dobrego oraz zdrowych i spokojnych świąt . 
Dziękujemy że jesteście z nami i wspieracie nas swoimi działaniami. 
Pasja łączy. Oczywiście mamy nadzieję że na czwartej rocznicy spotkamy się w większym gronie. 
Dziękujemy 

W dniu wczorajszym, tj.16.12.2016 w godzinach wieczornych Ratownik Grupy TADMED udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który uskarżał się na dolegliwości bólowe kończyn dolnych i niemożność chodu. 
Jak się okazało mężczyzna leżał na ziemi dłuższy czas i był narażony na wiele niebezpieczeństw, z wychłodzeniem włącznie. Smutne jest to, że tą drogą w międzyczasie przechodziło wiele osób...
NADMIENIAMY, że mężczyzna BYŁ TRZEŹWY. 
Po udzieleniu pomocy i zabezpieczeniu przed wyziębieniem, osobę przekazano służbom ratunkowym.
Jesteśmy DUMNI, że w naszych szeregach są ludzie którzy wzorowo reprezentują środowisko ratownicze i potrafią nieść pomoc drugiemu. 
Kolejny raz utwierdza to nas w przekonaniu, że to co robimy jest dobre jesteśmy potrzebni. 
BRAWO WY !! 
fot. własność prywatna z miejsca zdarzenia.

17.12.2016


 W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED poprowadzili zajęcia z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy, dla uczniów klas pierwszych  Gimnazjum nr.3 w Szczecinku. 
 Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej osoby dorosłej, dziecka, niemowlaka, popracować z  użyciem AED oraz poćwiczyć rękoczyn Heimlicha z wykorzystaniem kamizelki do nauki odkrztuszania. 

12.12.2016

Mikołajkowy Turniej Akrobartyki Spotrowej.
W dniu dzisiejszym tj. 9.12.2016 Ratownicy Grupy TADMED zabezpieczają Mikołajkowy Turniej w Akrobatyce Sportowej i Fitness, zorganizowany przez Akrobatyczny Klub Sportowy ,,Darzbór,, 
W Turnieju zaprezentują się utytułowane zawodniczki w akrobatyce sportowej i fitness.

9.12.2016


KURS PIERWSZEJ POMOCY DLA OSP KRONOSPAN
W dniu dzisiejszym tj. 8.12.2016 Ratownicy Grupy TADMED przeprowadzili zajęcia ze szkoleniem z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy dla Ochotniczej Straży Pożarnej KRONOSPAN. 
Zajęcia obejmowały część teoretyczną jak i praktyczną. 
Kolejne ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego, oraz symulacji już niebawem. 

8.12.2016

Dziś 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dnień Wolontariusza.
Serdecznie i gorąco dziękujemy naszym Ratownikom za poświęcony swój czas w rozwój Grupy, a także czas poświęcony na rzecz innych osób. 
Oczywiście, przy tek okazji dziękujemy także wszystkim innym wolontariuszom, którzy swój czas poświęcają w czynienie dobra. 
JESTEŚCIE WIELCY. BRAWO WY !!
Dziękujemy że jesteście.

  W dniu dziejszym Ratownicy Grupy TADMED zabezpieczali rozgrwki w piłce siakowej MKS GRYF Szczecinek

4.12.2016

 Nad bezpieczeństwm uczestników Mikołajkowego Turnieju Tańca Towarzyszkiego, czuwali Ratownicy Grupy TADMED Szczecinek 

4.12.2016

 I tym razem było można liczyć na Ratownków Grupy TADMED. 
  W dniu 3.12.br. nasza Grupa wspierał i działał podczas Akcji Charytatwnej na rzesz Tomasza Możuch

3.12.2016

I ETAP dla kandydarów. 
W dniu dzisiejszym po pozytywnej weryfikacji rekrutacyjnej, Ratownicy Grupy TADMED przeprowadzili dla kandydatów do Grupy I etap szkolenia z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy. Niebawem kolejny etap II i nowe doświadczenia. 
Kandydatom GRATULUJEMY pozytywnego ukończenia kursu i WITAMY na pokładzie GRUPY TADMED.

2.12.2016

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

29 listopada 2016 r. podczas VI Ogólnopolskiej Konferencji Eksperckiej Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Grupa TADMED Szczecinek w obecności Policji, Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, Zespołu ds. Niewykrytych Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Jednostek OSP, GOPR, TOPR oraz Grup Ratowniczych i Poszukiwawczych, podpisała oficjalne porozumienie o współpracy w poszukiwaniu osób zaginionych.
Ratownicy także mieli mozliwosc obejrzenia i zapoznania się z pracą Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań.
Gorąco dziękujemy za zaufanie i możliwość pracy z najlepszymi.

30.11.2016


 
VI Ogólnopolskiej Konferencji Eksperckiej Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Dziękujemy za zaproszenie.

POSZUKIWANIA KUSOWO 25-26.11.2016

W dniu dzisiejszym o godzinie 12:09 Ratownik Grupy TADMED przyjął zgłoszenie z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, z prośba o wsparcie w postaci sił i środków oraz zabezpieczenia poszukiwań 55 letniego mężczyzny w miejscowości Kusowo. 
Do akcji wyruszyły dwa zastępy Ratowników Grupy TADMED. 
W przeszukanych miejscach w raz z Policją zaginionego nie odnaleziono. 
Około godziny 16:30 z uwagi na warunki pogodowe utrudniające widoczność min. przez gęstą mgłę, akcja została przerwana do dnia jutrzejszego. 
Ratownikom dziękujemy za gotowość.

W dniu 26 listopada Ratownicy Grupy TADMED od wczesnych godzin porannych wspierali dalsze działania poszukiwacze w raz z Policja i Strażą Graniczną z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. 
W przeszukanych terenach zaginionego nie odleziono. 
Służbom i Ratownikom dziękujemy za gotowość i współpracę

26.11.2016


W dniu dzisiejszym tj. 21.11.2016 r. Ratownicy Grupy TADMED jako jednostka współpracująca z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, brali udział w ćwiczeniach służba ratowniczych z jednostkami KSRG oraz jednotami OSP spoza systemu. 
Scenariusz ćwiczeń dość ciekawy: "W hotelowym pokoju nr 208 melduje się młode małżeństwo. Wskutek kłótni dochodzi do szarpaniny, mężczyzna uderza kobietę w głowę. Aby zatrzeć ślady podpala pokój i sam próbuje popełnić samobójstwo skacząc z okna. W tym samym czasie na ulicy pod hotelem dochodzi do wypadku samochodowego, gdzie kierująca zapatrzona w pożar, uderza w przechodnia."
O charakteryzację poszkodowanych zadbała Pani Basia Wardyńska ze studia Wardyńska Make-Up.
W ćwiczeniach udział brały
- Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze z Komendy Powiatowej Państwem Straży Pożarnej w Szczecinku
- OSP Parsęcko 
- OSP Łubowo gm. Borne Sulinowo
- OSP Gwda Wielka
-Ochotnicza Straż Pożarna Barwice
- OSP Miasta Borne Sulinowo Borne Sulino
- OSP Wierzchowo 
- OSP Grzmiąca 
- OSP Stary Chwalim 
- OSP Biały Bór 
- Policja 
- Straż Miejska

21.11.2016

Przygotwoania do ćwiczeń HOTEL 2016
Zaczynamy poniedziałek. 
Przygotowania start.
O charakteryzacje zadba Pani Basia Wardyńska ze studia Wardyńska Make-Up Wardyńska Make-Up

21.11.2016

 
Miej dobre serce i pomagaj.
Uśmiech szczęśliwych ludzi nie ma ceny...
Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej dla Wiktora Gringel w Szczecinku

20.11.2016

W dniu wczorajszym Grupa TADMED przeprowadziła zajęcia z zakresu podstawowej Pierwszej Pomocy w klasie III Szkoły Podstawowej nr. 6 im Zdobywców Wału Pomorskiego w Szczecinku.
Wszyscy uczestnicy biorący udział na naszym programie " Ratuję od małego " otrzymali certyfikat "Małego Ratownika" oraz małą niespodziankę.
Oczywiście za wzorową postawę klasy oraz zaangażowanie wychowawczyni klasy i dzieci, nie zapomnieliśmy zostawić także pamiątki klasowej. 
Serdecznie dziękujemy rodzicom uczniów klasy III i wychowawczyni za zaufanie oraz zaproszenie. 
Dzieciom dziękujemy za gorące przywitanie, mnóstwo pytań i uśmiechu oraz za śliczne ręcznie robione podziękowanie. 
Do zobaczenia na wiosnę


15.11.2016

 
W dniu 11 listopada Ratownicy Grupy TADMED zabezpieczali wydarzenia związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Bornem Sulinowie. 
Jednym z punktów wydarzenia był przemarsz oraz bieg pod hasłem "Pół Mili Radości dla Niepodległości"

11.11.2016

 
W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli Związku Nauczycielstwa Polskiego w Szczecinku.
Tematyka szkolenia obejmowała min.
- aspekty prawne i moralne udzielania pomocy
- łańcuch przeżycia
-bezpieczeństwo własne
- sprawdzenie przytomności
- udrażnianie dróg oddechowych, sprawdzenie oddechu
-wezwanie pogotowia ratunkowego i innych służb ratowniczych
- resuscytację krążeniowo-oddechową osoby dorosłej, dziecka, niemowlęcia
-pozycję bezpieczną......
Każdy z uczestników mógł spróbować RKO z użyciem AED, oraz przećwiczyć chwyt Heimlicha z wykorzystaniem kamizelki do zakrztuszeń.
Dziękujemy za zaproszenie

9.11.2016


Ratownicy TADEMD w CSM w Lublinie

W sobotę 5.11. br. Ratownicy Grupy TADMED mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych w Centrum Symulacji Medycznej przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. 
Zajęcia obejmowały część teoretyczna min. o pacjenci standaryzowanym, fantomach niskiej i wysokiej wierności. Następnie każdy z ratowników próbował swoich sił na symulacjach. 
Serdecznie dziękujmy za możliwość uczestnictwa w zajęciach, miła atmosferę i ciepłe przyjęcie.

6.11.2015


Szkolenie dla pracowników Mc Donald's

W dniach 25-26 października 2016 r. Ratownicy Grupy TADMED prowadzili zajęcia z Podstawowej Pierwszej Pomocy dla pracowników Mc Donald's ze Szczecinka, Słupska, Kołobrzegu oraz Koszalina. 
Zajęcia obejmowały część teoretyczną jak i praktyczną. 
Uczestnicy szkolenia mieli możliwość pracy z AED oraz z kamizelka do zakrztuszeń. 
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku za udostępnienie na czas szkoleń medialnej sali edukacyjnej.

26.10.2016

II edycja naszego programu Uśmiech przez 366 dni.
Do ludzi dobrej woli
Niech okres mikołajkowy i przedświąteczny będzie szczęśliwy, spokojny z uśmiechem i w gronie rodzinnym w domu dla wszystkich.
Kubuś urodził się 18.02.2014 roku z przepukliną mózgowo- potyliczną wielkości 8 cm po przetransportowaniu do szpitala do Łodzi Matki Polki 12.03 .2014 miał przeprowadzoną operacje na tą przepuklinę potem 18.04 .2014 miał kolejną operacje na zbiornik Rickhama. Po tym wszystkim 27.05.2014 miał następną operacje na kolostomię. Po powrocie do domu ze szpitala miał następną operacje 5.09.2014 na tracheotomię. Kubuś choruje także padaczkę lekooporną i nie widzi , nie siedzi, nie mówi, nie chodzi i nie je sam jest karmiony sondą prosto do żołądka .
POTRZEBUJEMY:
Najbardziej pampersów rozm. 5 , ubranek na 116 cm i większe bo Kubuś szybko rośnie , kaszek ryżowych bo innych nie toleruje , zupki w słoiczkach jarzynowe i mięsno jarzynowe bo również innych nie toleruje i kosmetyki hipoalergiczne do pielęgnacji skóry i do kąpieli, maść linomag w tubce zielona lub alantan w tubce niebieska.
Drodzy darczyńcy oraz osoby chętne pomóc.
Wszelkie rzeczy można przynosić do naszego biura ( budynek starego SZOKu )
Poniedziałek, środa, piątek od 15:30 do 17:30
Ul. Maja 12 II piętro pok. 17
78-400 Szczecinek
lub w innym dogodnym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu. 
AKCJA TRWA do 18.11.2016 r. 
18 listopada wszystkie rzeczy zostają wysłane do Kubusia.
NIE PRZYJMUJEMY PIENIĄZKÓW !!!
fot. za zgodą mamy Kubusia.
Udostępniamy – Pomagamy.
Dziękujemy za okazaną pomoc.

Ćwiczenia Służb Ratowniczych. 

W dniu dzisiejszym tj. 22.10.2016 od wczesnych godzin porannych Ratownicy Grupy TADMED jako Grupa wpisana do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego, mieli przyjemność uczestniczyć w ćwiczeniach z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych Łubowo, Lotyń, Juchowo.
Scenariusz zakładał 14 osób poszkodowanych, wypadek dwóch samochodów oraz pożar budynku. 

22.10.2016

CROSS BOCIANA Nadleśnictwa Czarnobór 
Od sobotnich godzin popołudniowych Ratownicy Grupy TADMED Szczecinek czuwali nad bezpieczeństwem biegu „CROSS BOCIANA” na dystansie 5 i 12 km. 
Trasa biegu prowadziła drogami leśnymi o różnorodnej nawierzchni od utwardzonej po gruntową.
.
22.10.2016

CROSS BOCIANA

Już w sobotę 22.10. br bieg na dystansie 5 i 12 km w pieknej jesuennej sceneri lasu. 
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą Ratownicy Grupy TADMED

Próba bicia rekordu Guinness w resuscytacji krążeniowo-oddechowej
W dniu dzisiejszym na zaproszenie organizatora Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego, Ratownicy Grupy TADMED mieli przyjemność uczestniczyć w próbie bicia rekordu Guinness resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W związku z wydarzeniem mieliśmy możliwość poprowadzenia krótkiego wstępu przed wielkim Startem. Organizatorowi dziękujemy za zaproszenie oraz zaufanie. Jaki wyszedł wynik okaże się niebawem, ale mamy nadzieję że się udało. Dziękujemy wszystkim za udział

17.10.2016

 
UWAGA ŚLISKO NA DRODZE !!!
W dniu dzisiejszym Ratowniczka Grupy TADMED po godzinie 14 najechała na zdarzenie drogowe na trasie Szczecinek - Barwice na wysokości m. Radacz. Kierująca pojazdem Opel prawdopodobnie wpadła w poślizg i wpadła do rowu.
Działania naszej Ratowniczki polegały na udzieleniu Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym oraz wezwaniu Służb Ratowniczych.
Dziękujemy także za pomoc osobom które się zatrzymały w celu udzielenia pomocy.

16.10.2016


BIJEMY REKORD GUINNESSA w RKO 

Oczywiście i my bedziemy. ZAPRASZAMY 17.10.2016 godzina 11:30

 
W dniu dzisiejszym Ratownicza Grupy TADMED po godzinie 17 najechała na zdarzenie drogowe na trasie Radacz-Barwice.
Nasza ratowniczka udzieliła pomocy osobom poszkodowanym następnie jej działania polegały na współdziałaniu ze Strażą Pożarną i przekazaniu poszkodowanych Zespołom Ratownictwa Medycznego.
Jesteśmy dumni że mamy takich ludzi w naszych szeregach.

fot. Własność prywatna z miejsca zdarzenia.

14.10.2016

Poniedziałkowy październik 10.10 br. od wczesnych godzin porannych rozpoczęliśmy kursem z Podstawowej Pierwszej Pomocy dla pracowników Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty w Szczecinku. 
Dziękujemy za zaufanie oraz zaproszenie.

W dniach 10-11.10 br. Ratownicy Grupy TADMED prowadzili szkolenie z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy, dla kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr.7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. 
Nauczyciele bardzo chętnie brali udział w zajęciach praktycznych jak i w dyskusji podczas zajęć teoretycznych. 
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnych kursach.

10.10.2016

 
W dniu dzisiejszym na zaproszenie mieszkańców miejscowości Drawień, Ratownicy Grupy TADMED zabezpieczali Festyn Odpustowy w Drawieniu. 
Podczas całego wydarzenia każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił ćwicząc resuscytację krążeniowo-oddechową u niemowlaka, dziecka oraz osoby dorosłej. 
Podczas festynu braliśmy także udział w pokazie ratowniczym wraz z OSP Żółtnica. 
Mieszkańcom m. Drawień dziękujemy za zaufanie oraz zaproszenie.

8.10.2016

 
 
W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED czuwają nad bezpieczeństwem Pikniku Integracyjnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Szczecinku. Piknik integracyjny połączony jest z akcją charytatywną na rzecz chłopca chorego na autyzm. 
Podczas całej imprezy każdy z chętnych uczestników może także spróbować swoich sił w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

8.10.2016

 
W dniu wczorajszym tj. 6.10 br w Barwicach odbył się Ogólnopolski Halowy Konkurs skoku Wzwyż ''Przez Rio do Barwic''. 
Nad bezpieczeństem uczestników czuwali Ratownicy Grupy TADMED

7.10.2016
 
W dniu dzisiejszym naszą siedzibę odwiedził Pan Mirosław K. -Redaktor europejskiego wydawnictwa encyklopedyczno – biograficznego z siedzibą w Brukseli. 
O naszych początkach, działaniach oraz naszej historii będzie można przeczyta w III części encyklopedii w roku 2017.
Dziękujemy za wyróżnienie a także docenienie naszych działań.

4.10.2016


W dniach 21.09 ora 29.09.2016 r. Ratownicy Grupy TADMED prowadzili zajęcia z Podstawowej Pierwszej Pomocy w Zakładzie Karnym w Czarnem.

29.09.2016


W dniu dzisiejszym Ratownik Grupy TADMED udzielił pomocy potrąconemu psu na trasie Radacz-Barwice.
Psiaka ze złamaniami i krwotokami zaopatrzono. Z zachowanymi funkcjami życiowymi przekazano Służbom Weterynaryjnym. 
Dziękujemy za szybkie przybycie.
Dziwne i przykre jest to że trasą porusza się sporo aut i nikt nie zareagował na skomlącego psiaka, a już tym bardziej by zabezpieczyć miejsce.

26.09.2016

 
 
W dniu wczorajszym Ratownicy Grupy TADMED dbali o bezpieczeństwo uczestników "Dnia bez samochodu". W wydarzeniu wzięło udział 500 osób. Trasa wiodła 15 km dookoła jeziora. Całość zakończona pysznym poczęstunkiem dla wszystkich uczestników. 
Podjęliśmy 1 interwencje.

23.9.2016Jesteśmy na AMERYKAŃSKICH stronach Służb Ratunkowych

 
Pierwsza Pomoc w Przedszkolu u Cioci Gosi.
W dniu dzisiejszym nasza Ratowniczka przeprowadziła szkolenia z zakresu Podstawowej Pierwszej Pomocy dla najmłodszych.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i jak to dzieci mnóstwo pytań ale także wiele ciekawych nowinek dla nas.

22.09.2016

 
W dniu dzisiejszym od godzin popołudniowych Ratownicy Grupy TADMED czuwali nad bezpieczeństwem uczestników Otwieramy Bramy Tolerancji.
Wydarzenie było poświęcone przeciw dyskryminacji i stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi. 
Organizatorom dziekujmy za zaproszenie

21.09.2016

 
W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED  zabezpieczali Powiatowy Dzień Olimpijczyka w Białym Borze.
Jest to święto, które rokrocznie przypominać ma o idei olimpizmu i zdrowej rywalizacji.
Włodarzom miasta serdecznie dziękujemy za zaufanie oraz zaproszenia do wydarzenia.

21.09.2016


Dożynki Powiatowo-Gminne m. Stepeiń 2016

W dniu wczorajszym tj. 17.09.2016 Ratownicy Grupy TADMED Szczecinek, dbali o bezpieczeństwo uczestników Powiatowo-Gminnego Święta Polonów.

Uczestnicy mogli także zapoznać się z wystawą sprzętu ratowniczego, w tym szpitala mobilnego połączonego z pokazami i nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez Ochotniczą Grupę Ratowniczą TADMED Szczecinek i Straż Pożarną.
Wraz z nami gościli także WOPR Szczecinek, Policja Szczecinek, PSP Szczecinek.
Dziękujemy za zaproszenie.

18.09.2016

 W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED Szczecinek, dbali o bezpieczeństwo uczestników Pierwszego Szczecineckiego Maratonu MTB 2016. 
180 uczestników zmagało się na dwóch dowolnie wybranych trasach .
1. mini 35 km
2. 70 km 
W zabezpieczeniu udział wzięli Ratownicy na quadzie, 2 karetki, Ratownicy rozstawieni na trasie oraz w punkcie medycznym.
Dwoje naszych Ratowników było także uczestnikami maratonu.
Podjęliśmy 7 niegroźnych interwencji. 
Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy za zaufanie oraz zaproszenie organizatorom.

11.09.2016W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED Szczeinek, na zaproszenie Sołectwa Lotyń zabezpieczają Dożynki Gminne Lotyń 2016.
Podczas zabezpieczenia każdy z uczetnków moze przećwiczyć resuscytację krązeniowo-oddechową z wykorzystaniem AED.

10.09.2016

 
LUDZIE O WIELKIM SERCU
Serdecznie i gorąco DZIĘKUJEMY Panu Rafał Rumiński właścicielowiAUTO GAZ Rumiński, za ufundowanie instalacji LPG wraz z montażem do naszego Poloneza. 
Instalacja, montaż oraz przegląd autka zostało wykonane całkowicie ZA DARMO.
Dziękujemy za wsparcie oraz docenienie naszych działań.
Wierzymy, że okazana pomoc powróci do Państwa ze zdwojoną siła.
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY !!!!

09.09.2016

 
W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED brali udział a także zabezpieczali Europejski festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”.
W naszym powiecie wydarzenie to odbywało się po raz 6.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji festiwalu brzmi „Mistrzowie sportu, mistrzowie życia”, które miało na celu pokazanie, że niepełnosprawność wcale nie musi oznaczać rezygnację z aktywności i uprawiania różnych dyscyplin sportowych.
Serdeczie i gorąco dziękujemy takze za wyróznienie nas jako "Zwyczejnych Niezwyczajnych Ludzi"
Dziękujemy za zaufanie oraz zaproszenie

08.09.2016

 
W dniu wczorajszym na zaproszenie Straży Miejskiej w Szczecinku Ratownicy Grupy TADMED  brali udział Czternastej Rozaliadzie na której wspolnie ze stażnkami prowadziliśmy zajecia z podstawowej pierwszej pomcy.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Staży Miejskiej w Szczecinku.

05.09.2016Okiem Reportera 

Czyli o Nas w prasie 

 
 
Szczecinecki Maraton MTB 2016
My już odliczamy, a Ty jesteś gotowy?
ZAPRASZAMYW dniu 30 sierpnia 2016 roku o godzinie 10:58 poruszający się z nadmierną prędkością samochód osobowy (jadący w kierunku ulicy Koszalińskiej) uderza w bok od strony kierowcy pojazd osobowy, który wymusza pierwszeństwo w trakcie wyjazdu z parkingu marketu Biedronka. W obu pojazdach poruszały się po dwie osoby...

Na szczęście były to tylko ćwiczenia ograniozwane przez Komendę Powiatową Panstwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, z udziałem OSP Gwda Wielka, OSP PARSĘCKO oraz Ratowników Grupy TADMED Szczecinek
27 sierpnia Ratownicy Grupy TADMED czuwali nad bezpieczenstem Dożynek Gminnych Parsęcko 2016

W dniu dzisiejszym w miejscowości Zawady pod Kłobuckiem doszło do przykrego zdarzenia. 
W jedna z grup, pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeszkiej wjechało auto w wyniku czego 14 osób zostało poszkodowanych.
Naszemu Ratownikowi Artur Grochowski będącemu na miejscu i zabezpieczającemu pielgrzymkę DZIĘKUJEMY za zachowanie zimnej krwi i profesjonalnemu podejściu podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. 
Nasz Ratownik na miejscu udzielał pierwszej pomocy do czasu przyjazdu ZRM później z innymi służbami, następnie wraz z ZRM poszkodowanych przetransportował do Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.
Wszystkim życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

fot. Własność prywatna z miejsca zdarzenia.

12 sierpień 2016

 
 
W dniu dzisiejszym Ratownicy Grupy TADMED dbali o bezpieczeństwo biegu finałowego na dystansie 15 km oraz 45 km.
Organizatorom dziękujemy za zaufanie i zaproszenie

7 sierpień 2016 30 lipca 2016 Ratownicy Grupy TADMED dbali o bezpieczenstwo uczestników Dni Barwic, a takze zabezpieczali koncert Natali Szroeder

W dniu dzisiejszym tj. 17.07.br dwoje Ratowników Grupy TADMED jadąc do Białogardu, najechało na wypadek komunikacyjny pomiędzy miejscowościami Bobolice i Tychowo. 
W zdarzeniu brał udział samochód osobowy oraz motocyklista poruszający się bez kasku i pod wpływem alkoholu, który bezpośrednio wjechał pod samochód. 
Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanemu oraz wezwali ZRM oraz Policję.
Ustabilizowanego, nieprzytomnego poszkodowanego, z zachowanym oddechem własnym i licznymi złamaniami, przekazano ZRM z Bobolic. Ze względu na stan chorego na miejsce zdarzenia wezwano śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala.
Naszym Ratownikom gratulujemy zachowania zimnej krwi oraz profesjonalnego podejścia do sytuacji.

17 lipca 2016

W dniach od 3 do 9 lipca już po raz czwarty Ratownicy Grupy TADMED dbali o bezpieczeństwo uczestników VII Rowerowej Pielgrzymki na Jasna Górę. 
Dzienna trasa pokonana rowerem to średnio 70 km. W czasie całego zabezpieczenia odnotowaliśmy kilka niegroźnych interwencji. 
W zabezpieczeniu udział brały 2 pojazdy członków Grupy TADMED oraz 2 Ratowników na rowerach.
10 lipca 2016

Alarm pożarowy Szkoły Podstwowej w Krzemieniewie. Wspólne ćwiczenia TADMED Szczecinek z OSP Czarne. 20.06.2016 r.

W ten weekend czworo Ratowników GRUPY TADMED zdało pozytywnie egzamin Państwowy i uzyskało tytuł Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zgodnie z art.13 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dn. 8 września 2006 r.
Jedna osoba z wynikiem pozytywnym zrobiła recertyfikację.
Gratulujemy: Natalia Kłodzińska, Magda Nowak, Radosław Szczerbuk, Michał Graczyk, Maciej Dobrowolski.
Brawo koledzy i koleżanki.
Firmie MiMed - Usługi Ratownictwa Medycznego serdecznie dziękujemy za wyszkolenie kolejnej doskonałej kadry naszej Grupy. Już na jesień szykujemy kolejnych TADMEDziaków do Szkolenia.

12.06.2016

Pożar statku i ewakuacja pasażerów. Służby ratunkowe na ćwiczeniach POMAGAM BO LUBIĘ - jak wiemy pomaganie jest fajne, pomoc i uśmiech drugiej osoby działa jak lekarstwo.
Kupując koszulkę w kampanii wspierają Państwo także nasze Stowarzyszenie i nasze działania.
Część środków ze sprzedanych koszulek trafi do Nas dzięki czemu to właśnie Państwo przyczynią się do zakupu sprzętu i rozwoju naszej Grupy.
Dziękujemy

31.05.2016

Turniej charytatywny w Lotyniu

W sobotę 18 czerwca 2016 r.  w hali sportowej przy Zespole Szkół w Lotyniu rozegrany zostanie Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej na rzecz Martynki Wołczuk, którego organizatorem jest Siatkarski Klub Sportowy Lotyń. Podczas turnieju planowane są takie atrakcje jak:

– licytacje atrakcyjnych przedmiotów;
– sprzedaż losów;
– wata i popcorn;
– punkt gastronomiczny: pierogi i grill;
– kawiarenka: napoje i ciasto;
– pokaz samochodów terenowych Stowarzyszenia 4×4 Szczecinek;
– pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu Stowarzyszenia Ochotnicza Grupa Ratownicza Tadmed;

– pokazy motocykli Szczecineckiej Grupy Motocyklowej SZ.G.M.

 

Martynka Wołczuk ma 11 lat i jest mieszkanką Sołectwa Lotyń, a dokładnie miejscowości Babi Dwór. Od 6 lat jest uczennicą Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku. Urodziła się z rzadkim zespołem genetycznym Rubinsteina – Taybiego. W wieku 2 miesięcy, w wyniku posocznicy, dziewczynka miała resekcję jelit – wycięto jej wówczas 40 centymetrów tego narządu.
Zespół Rubinsteina-Taybiego to rzadki, wieloukładowy zespół genetyczny charakteryzujący się występowaniem szerokich kciuków i paluchów stóp, klinodaktylią, niskim wzrostem, małogłowiem, cechami dysmorficznymi twarzy i różnego stopnia niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkowe objawy zespołu obejmują wady serca, nerek, uzębienia, wzroku, słuchu i otyłość, problemy z mową. Cechy zespołu u poszczególnych pacjentów są nasilone w zmiennym stopniu – u jednych są cięższe, a u drugich łagodniejsze.
Choroba Martynki wymaga stałej rehabilitacji, terapii i ciągłej stymulacji rozwoju. Przez 4 lata była żywiona pozajelitowo. Martynka nie mówi, w miarę normalnie się porusza, ale ma zachwiania równowagi. Dzięki systematycznej i konsekwentnej terapii, widać efekty pracy z dziewczynką, która robi znaczne postępy.
 Rodzice dziewczynki każdego dnia walczą razem z nią o to, aby zminimalizować skutki zespołu – możliwe jest to jedynie poprzez stałą opiekę lekarzy specjalistów oraz terapeutów, na co potrzebne są olbrzymie środki finansowe. 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.

wiadomość SKS Lotyń ( Kinga Bronakowska)

30.05.2016


Szkolne Koło Pierwszej Pomocy w Mieszałkach pod patronem Stowarzyszenia Ochotniacza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek.

Od września 2015 Ratownicy Grupy TADMED w każdy poniedziałek roku szkolnego 2015/16, prowadzili zajęcia z Podstawowej Pierwszej Pomocy dla 19 uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Mieszałkach, którzy są członkami Szkolnego Koła Pierwszej Pomocy.
Podsumowując końcówkę roku szkolnego i wzorowe uczestnictwo w zajęciach przewidzieliśmy małą niespodziankę. 
Taką niespodzianką była wizyta w Bazie HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Goleniowie.
Młodym ratownikom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania podczas zajęć.
Dyrekcji szkoły oraz Pani opiekun grupy dziękujemy za zaufanie.


30.05.2016

ZAPRASZAMY
Już niebawem będziemy realizować II edycję kursu pierwszej pomocy dla zwierząt, dla naszych Ratowników. 
Wchodząc na przeciw i tym razem robimy otwarte drzwi dla kilku chętnych. Jeśli jest ktoś zainteresowany, zapraszamy.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone w miłej atmosferze przez naprawdę doświadczonych ludzi.
Liczba miejsc ograniczona. 
kontakt i więcej informacji: tadmed.szczecinek@interia.pl

29.05.2016


25 maja - Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Wszystko o zaginięciach!


Jest to dzień poświęcony przypomnieniu historii dzieci, które nagle zniknęły ze swoich domów pozostawiając tam bliskich, którzy do dziś czekają na ich powrót. To dzień, w którym zwracamy uwagę społeczeństwa na problem zaginięć dzieci i młodzieży.
Symbolem pamięci o zaginionych dzieciach jest kwiat niezapominajki.

Historia z ubiegłego wieku
Historia tego dnia sięga roku 1979, kiedy to 25 mają na Dolnym Manhattanie w dzielnicy SoHo w Nowym Yorku zaginął 6 letni Etan Kalil Patz. Chłopiec po raz pierwszy sam szedł na przystanek, skąd miał go zabrać szkolny autobus. Etan na miejsce nigdy nie dotarł, a ślad po nim zaginął.
Sześciolatek był najintensywniej poszukiwaną osobą w Stanach Zjednoczonych, był pierwszym zaginionym dzieckiem, którego zdjęcie zostało umieszczone na kartonach z mlekiem, co stało się powszechnym sposobem w przypadkach informowania o zaginionych dzieciach. Rozwieszono tysiące plakatów, a rodzina wyznaczyła nagrodę za jego odnalezienie.
Dziś chłopiec nie jest już poszukiwany. W 2001 r. Etan został oficjalnie uznany za zmarłego. Dzień jego zaginięcia stał się Narodowym Dniem Zaginionych Dzieci, a symbolem pamięci o zaginionych dzieciach jest kwiat niezapominajki.
Przyczyny zaginięć dzieci
Małe dzieci są naturalnie ciekawe świata i nie są w stanie ocenić grożącego im niebezpieczeństwa. Giną najczęściej z braku należytej opieki lub wypadków losowych, czasem padają ofiarą przestępstwa (pedofilia, zabójstwo). Coraz częstszym zjawiskiem w Polsce są również tzw. porwania rodzicielskie, sytuacje w których rodzice są ze sobą skonfliktowani i kiedy jedno z nich celowo zabiera i ukrywa przed drugim ich wspólne dziecko. Najczęstszym powodem zaginięć starszych dzieci i nastolatków są ucieczki z domów. Myśl o ucieczce pojawia się najczęściej w sytuacji kiedy nastolatek ma poczucie, że jego potrzeby są lekceważone, rodzice są zbyt wymagający, a dziecko nie jest w stanie tym wymaganiom sprostać. Czasem ucieczka to krzyk i wołanie o ich uwagę, zainteresowanie. W wielu przypadkach zaginięć ich przyczyną jest chęć poznania świata i nowych ludzi, czy przeżycia ciekawej przygody. Często dzieci uciekają nie radząc sobie ze spotykającymi je trudnymi sytuacjami życiowymi. Uciekają w wyniku poczucia bezsilności wobec konkretnego problemu, próbując uwolnić się od niego i złych emocji z nim związanych. Powodów może być wiele: przemoc, molestowanie psychiczne i seksualne, krzywda, upokorzenie, bieda, ciągle kłótnie rodziców, niepowodzenia miłosne czy szkolne a nawet depresja.
Co zrobić aby zapobiec zaginięciu dziecka?
Aby dziecko nie zginęło i nie uciekło należy zrobić wszystko aby zagwarantować mu należytą opiekę i poczucie bezpieczeństwa. W przypadku młodszych dzieci ważne jest aby nie pozostawiać ich bez opieki, a także nauczyć własnego imienia i nazwiska, jeśli to możliwe również adresu zamieszkania. W przypadku starszych dzieci i nastolatków ważne jest okazanie im naszego zainteresowania, nie ignorowanie jego problemów i potrzeb, obserwowanie zachowania dziecka, reagowanie we wszelkich sytuacjach związanych z jego zachowaniem, budzących nasz niepokój.
Jak reagować w sytuacji kiedy zginie nam dziecko?
Przede wszystkim należy natychmiast rozpocząć poszukiwania. W przypadku zaginięć dzieci każda kolejna minuta upływająca od chwili zaginięcia jest niezwykle ważna. Oprócz przeszukania najbliższej okolicy, zaalarmowania sąsiadów i znajomych, zaginięcie należy jak najszybciej zgłosić na Policję, dostarczając policjantowi przyjmującemu sprawę możliwie najaktualniejszą fotografię, przedstawiającą wizerunek zaginionego dziecka a także informując go o wszelkich okolicznościach związanych z jego zaginięciem. Im więcej szczegółów dotyczących zaginięcia przekażemy policjantowi, tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia zaginionego dziecka.
Zarezerwowany numer telefonu 116 000
15 lutego 2007 r. Komisja Europejska przyjęła decyzję zobowiązującą państwa członkowskie do zarezerwowania numeru 116 000 dla telefonu alarmowego do zgłaszania zaginięć dzieci w UE. Telefon jest skierowany do rodziców i opiekunów, którym zaginęło dziecko, do zaginionych dzieci oraz do wszystkich osób, które mogą pomóc w ich odnalezieniu.
Przy telefonie 116 000 pracują specjaliści Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Poszukują zaginionych dzieci: zbierają i analizują sygnały od informatorów, weryfikują je, a w razie uzasadnionej konieczności przekazują policji.
W poszukiwania włączane są media, inne organizacje pozarządowe i służby w kraju i na całym świecie. Psycholodzy ITAKI pracujący przy telefonie 116 000 wspierają rodziny zaginionych dzieci o każdej porze dnia i nocy.
116 000 - telefon w sprawie zaginionego dziecka działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pod ten numer można dzwonić z terenu całego kraju, z każdej komórki i każdego telefonu stacjonarnego.
Child Alert – szybki i masowy komunikat
20 listopada 2013 r. Polska dołączyła do grona państw korzystających z systemu Child Alert, czyli programu zakładającego natychmiastowe powiadamianie społeczeństwa o zaginięciach dzieci, który z powodzeniem wykorzystuje się w poszukiwaniach zaginionych w wielu krajach Europy i na świecie.
Działanie systemu polega na bardzo szybkim rozpowszechnieniu informacji o zaginionym dziecku za pośrednictwem wszelkich dostępnych mediów, takich jak np.: telewizja, internet, radio, tablice reklamowe, elektroniczne znaki drogowe, telefonia komórkowa. Idea systemu opiera się na pozyskiwaniu partnerów medialnych i społecznych, którzy odpowiedzialni są za rozpropagowanie informacji o zaginionym dziecku. Przygotowanie komunikatu oraz jego dystrybucja odbywa się poprzez specjalistyczną platformę informatyczną.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby Child Alert mógł zostać uruchomiony, muszą zostać spełnione łącznie poniższe kryteria:
- osoba zaginiona w chwili zaginięcia nie ukończyła 18 roku życia,
- istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoba małoletnia jest ofiarą przestępstwa związanego z pozbawieniem wolności albo jej życie, zdrowie jest bezpośrednio zagrożone,
- uzyskano pisemną zgodę […] od rodzica albo opiekuna prawnego […] na rozpowszechnienie komunikatu, a w przypadku braku możliwości nawiązania kontaktu z rodzicem albo opiekunem prawnym uzyskano zgodę sądu rodzinnego i nieletnich,
- z posiadanych przez Policję informacji wynika, że rozpowszechnienie komunikatu może w realny sposób przyczynić się do odnalezienia małoletniej osoby zaginionej.
Rozesłanie przygotowanego komunikatu o zaginięciu do partnerów systemu odbywa się za pośrednictwem platformy Child Alert. Komunikat jest nadawany w mediach przez cały czas trwania „Child Alert”, maksymalnie do 12 godzin od momentu rozesłania komunikatu o zaginionej osobie małoletniej.
W celu obsługi zdarzeń objętych systemem Child Alert uruchomiony został dodatkowy ogólnopolski numer alarmowy 995, pod którym można przekazywać wszelkie informacje dotyczące zaginionego dziecka
Po raz pierwszy system Child Alert został uruchomiony 15 kwietnia 2015 roku i zakończył się pełnym sukcesem. Uprowadzona dzień wcześniej dziewczynka została odnaleziona cała i zdrowa. Procedury i narzędzia utrzymywane w gotowości od listopada 2013 roku zadziałały.
Należy podkreślić, że kluczową rolę w powodzeniu operacji Child Alert odegrała imponująca skala przedsięwzięcia i zaangażowanie wielu instytucji, m.in. mediów.
„Widzę, słyszę, reaguję” - wspólnie dla bezpieczeństwa dzieci
Projekt „Widzę, słyszę, reaguję” to wspólna akcja społeczna Komendy Głównej Policji oraz operatora telefonii komórkowej, skierowana głównie do opiekunów dzieci. T-Mobile jako pierwszy operator komórkowy w Polsce, rozpoczyna współpracę z Komendą Główną Policji w ramach sytemu Child. Dzięki możliwościom technicznym wszyscy klienci tej sieci, po złożeniu stosownej deklaracji, będą mogli otrzymywać komunikat o zaginionym dziecku poszukiwanym w ramach systemu Child Alert i tym samym aktywnie włączyć się w jego poszukiwania. Pozwoli to na kolejne poszerzenie grona odbiorców komunikatu Child Alert i w konsekwencji zwiększenie szansy na odnalezienie poszukiwanego dziecka.18 czerwca 2016 ZAPRASZAMY
Turniej charytatywny na rzecz Martynki WOŁCZUK.
Podczas turnieju liczne licytacje.
CEL ZBIÓWKI: Rehabilitacja Martynki
Majówka z Historią. 
Tutaj wpisz swój tekst...
Rodzinne czytanie Kubusia Puchatka na Deptaku w Szczecinku
    III Rowerowy Rajd "ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ"
Otwarcie sezonu motocyklowego w Szczecinku
NIESTETY wcześniejsze wydarzenia od początku istnienia Grupy zostały utracone po zmianie serewra. Strona odbudowywana jest na nowo. 
 
                         
Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek  zostało nominowane na laureata                            Mocarza Gospodarczego Powiatu Szczecineckiego Roku 2015 

Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek otrzymało wyróżnienie w konkursie WOLONTARIUSZ ROKU 2015 w Szczecinku 

Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek, otrzymało statuetkę LIDERA XXI WIEKU

PARTNER MEDIALNY


    
     Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego z dn. 5 kwietnia 2016 r.

     Stowarzyszenie Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek

     jest wpisane do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego

TADMED Szczecinek 2016